İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Sipariş İptal Koşulları

27866 Sayılı Mesafeli Sözleşmelere ilişkin Yönetmelik 7.maddesinin 4.fıkrasının c bendi gereğince ALICI'nın sipariş verdiği ürünlere ilişkin "gıda ürünleri olduğu için" kargo aşamasına geçene kadar iptal ve geri yüklemeleriniz bir sonraki süreçte cayma hakkı yoktur.

Kargolama Sonrası İptal Havalesi

ALICI; 27866 Sayılı Mesafeli Sözleşmelere ilişkin Talimatlar Yönetmeliğin 7.maddesinin 4.fıkrasının c bendi gereğince ALICI'nın sipariş verdiği ürünlere ilişkin cayma hakkı yoktur. Geceliği gittikçe; tek parça ürünleri, hızlı bozulan veya son kullanım süresinin geçme olasılığı olan elektrik patlamasının anında ifalanması ve ALICI'ya anında teslim edilmesi nedeniyle gıda siparişlerinin üzerine üretim ve/veya ithalatı yapılan kontrolleri gözden kaçırılmamaktadır.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir kart ödemesinin yapılması halinde halinde, kartın kendi rızası dışında ve yasaya aykırı şekilde kullanılan zorunlu ödemeyi iptal etmeyi bırakmayın. Bu halde, kart alıcısının itirazının kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını iade eder.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm hükümleri kabul edilmiş sayılacaktır.

Sevkiyat sırasında hasar önleme sınırlamaları ambalajlarda bulunan kargo yetkilisi evin muhafazasını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

İade Koşulları

ALICI'nın cayma kullanım özellikleri ya da siparişe konu olan çeşitli ürün satın alma alma yöntemleri edilememesi veya hakem heyeti kararları ile ALICI'ya maliyetine verilen karara göre, ödeme seçeneklerine ilişkin geri ödemenin maliyetinin açıklaması:

Kredi Kartı ile Ödeme Mahfazasında Muhafaza Hükümleri

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI'ya geri ödemesini taksitle yapar. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamı tek kalemlerini ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI'nın kredi kartına ihtiyaçları olması durumunda, bölümlerin müdahil alıcısı mağdura düşen için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil çıkışına hesap Banka tarafından aktarılır. ALICI'nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade ile kartın hesap kesimini sınırlandırmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesi ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra iade, önceki ödemiş olduğu taksitleri miktarı kadar ay daha Alacak ve mevcut borçlarından ayrıldı olacaktır.

Kart ile kötüleştirilmiş ve hizmetin sağlanması durumunda SİTE, Banka ile sahip olduğu sözleşmenin gereği ALICI'ya nakit para ile ödeme yapılması gerekiyor. SİTE, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım yükü ile iadesini yapacaksa, SİTE ile ilgili olarak Banka'ya nakden veya mahsuben tüketmesiyle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduklarımızdan dolayı ALICI'nın nakit olarak ödeme yapmamaktadır. Kredi kartına iade, ALICI'nın banka'ya maliyeti tek hortumu ödemesinden sonra, banka masrafları tarafından yapılması gereken işlem gereğince alınacaktır.

ALICI, bu duruma ve kabul etmeyi kabul eder ve taahhüt eder.

Havale/EFT Ödeme Muhafazalarında Mahsup hükümleri

İade, ALICI'danbanka hesap bilgileri istenerek,adresikikişi adına veya kullanıcı üyenin adına sahip olması) havale ve EFT şeklinde bunlardır.

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamı tek öğeleri geri öder.

Havale/EFT yoluyla alınan mal ve hizmetin gecikmesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşmenin gereği ALICI'yanakit para ile ödeme yapılması gerekiyor. SATICI , bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım yükü ile iadesini yapacaksa, SİTE ile ilgili olarak Banka'ya nakden veya mahsuben tüketilmesiyle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduklarımızdan ALICI'yanakit olarak ödeme yapmamaktadır.

ALICI , bunu kabul etmeyi ve kabul etmeyi kabul eder ve taahhüt eder.

Alışveriş Kredisi ile Ödeme Muhafazalarında Muhafaza Hükümleri

İade, ALICI'dan banka hesap bilgileri istenerek, ALICI'nın çıkışına (hesabın fatura adresindeki kişi adına veya kullanıcı üyenin adına sahip olması) havale ve EFT şeklinde olacaktır.

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamı tek öğeleri geri öder.

Kredi yoluyla mal alınmış ve hizmetin ortaya çıkması durumunda SATICI, Banka ile sahip olduğu sözleşmenin gereği ALICI'ya nakit para ile ödeme yapılması gerekir. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım yükü ile iadesini yapacaksa, SATICI ile ilgili Banka'ya nakden veya mahsuben tüketilmesiyle yükümlü olduklarından yukarıda anlatmış olduklarımızdan dolayı ALICI'ya nakit olarak ödeme yapmamaktadır.

ALICI, bu duruma ve kabul etmeyi kabul eder ve taahhüt eder.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR