2001

Kecheese

İzmir Seferihisar’da 2001 yılında hobi olarak başlayan süt keçisi ve sakız koyunu yetiştirme çiftliğimiz günümüzde de üretimine devam etmektedir.

2006

Kuruluş

Altyapı ve üretim kapasitesini arttırmak için Türer A.Ş tarafından 2006 yılında Kecheese keçi sütü işleme tesisleri kurulmuştur.

2010

Üretim

Bir Türer A.Ş iştiraki olan Türer Keçi Sütü İşleme Tesisi, 2010 yılı Mayıs ayında üretime başlamış olup , günlük yüz ton süt işleme kapasitesine ulaşmıştır.

2021

Yenilik

Markanın geliştirilmesi ve üretim hattının teknoloji ile birleştirilmesi amacıyla, 2021 yılında yenilenme projesi hayata geçirilerek üretim devam ettirilmektedir.

Kecheese, 40’ın üzerinde ülkeye aromatik bitki üretimi ve ihracatı yapan Türkiye’nin önde gelen baharat ihracatı firmalarından Türer A.Ş markasıdır.
Kecheese Keçi Sütü Ürünleri, 2006 yılında temeli atılan Keçi Sütü İşleme Tesislerinde ISO 22000 sertifikasıyla Gıda Kodeksine ve Uluslararası standartlara uygun imal edilmektedir.
Türer A.Ş’nin kurucusu Özer Türer girişimleriyle, keçi sütü üretiminin ve keçi yetiştiriciliğinin geçmişinin bin yıllara dayandığı memleketi Seferihisar’da 2001 yılında hobi olarak başlayan Süt Keçisi ve Sakız Koyunu Yetiştirme Çiftliği bugün Türkiye’nin en büyük ve modern küçükbaş hayvan çiftlikleri arasında yer almaktadır. Tüm dünyada kabul gören modern kayıt tutma sisteminin tutulduğu örnek küçükbaş hayvan çiftliğinde keçi sütleri hayvanın memesinden çıkar çıkmaz soğutulmakta, süt keçilerinin çiftlik bünyesinde çalışan uzman veteriner hekimlerce tüm sağlık taramaları düzenli olarak gerçekleştirilip tüm kan tahlilleri yapılmakta; Brusella başta olmak üzere her türlü hastalıklardan arî tutularak yetiştirilmektedir. Türer A.Ş bitkiseldeki deneyimlerini çiftlik beslenmesinde de kullanarak kekik ve benzeri doğal ürünleri yem ürünlerine karıştırarak keçi sütünde zengin aroma, yüksek yağ ve protein sağlamaktadır.

Bir Türer A.Ş iştiraki olan Türer Keçi Sütü İşleme Tesisi, 2010 yılında üretime başlamış olup, şimdilerde günlük 250 ton süt işleme kapasitesiyle, başta dondurma olmak üzere, keçi, koyun ve inek peyniri üretirken yöresel peynir çeşitlerinin üretimi için de gerekli Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir.

ÜRETİM TESİSİMİZ

Koruyucu İçermez

Kecheese marka ürünler, Türer A.Ş bünyesinde bulunan keçi çiftliğindeki sütlerden tamamen soğuk zincir korunarak üretilmektedir. Kecheese marka ürünler katkı ve koruyucu madde içermediği gibi tuz oranı da oldukça düşük düzeydedir.

Sürekli Denetim

Uluslararası standartlara uygun üretim yapılabilmesi için hammadde ve ürünlerde kalite kontrol analizleri rutin olarak yapılmakta, her üretimden alınan parça numuneler iki yıl boyunca saklanmaktadır.